ברונו סמינר הקיבוצים

ברונו

על פי הספר עיין ערך:  "אהבה" מאת דויד גרוסמן

שלמה נוימן, משורר וסופר, בן לניצולי שואה שותקים, חש שהזמן אוזל. הוא רוצה להתכונן רגשית לשואה הבאה והדבר מערער את חייו עם משפחתו הקטנה – אשתו רות ובנו יריב.

גדולות ונצורות 2021 -בשמת חזן

גדולות ונצורות

״למה באתם היום? למה רק עכשיו?האם אתם חשופים לרעש?
שנה של סגרים, בידודים וריבוי קולות מבחוץ הובילה אותנו לחקור ביטויים שונים של החוויה האנושית בזמן מצור. באמצעות עיון בביטויים ספרותיים, עדויות ותיעוד היסטורי ועכשווי, ההצגה בוחנת את גבולות הפרפורמנס והפרקטיקה של המצור…

גדולות ונצורות - בשמת חזן

ספר תולדות אדם

אלוהים בורא אדם, משם מתגלגל סיפור התבגרות שיש בו צפייה ואכזבה, דבקות עד כדי היטמעות והבנת הנפרדות שאחריה נשאר טעמו המר-מתוק של הגעגוע. געגוע הוא לא רגש, געגוע הוא פעולה.
רצף סיפורי בראשית, המדוברים בשפה המקראית, נרקם מחדש על הבמה וחושף מערכת יחסים שבין אדם ואלוהיו.
סיפור של כמיהה אל הנשגב ותשוקה אל המוחשי, סיפור יחסים הולכים ונעלמים או אולי הולכים ולובשים צורות מתחדשות של תקשורת וקרבה?

I am my beloved

I am my beloved

I Am My Beloved:
 A play inspired by the "Song of Songs"
Chapter One:  A Folk Dance
Chapter Two: A Cautionary Tale

אֲנִי יְשֵׁנָה, וְלִבִּי עֵר; קוֹל דּוֹדִי דוֹפֵק, פִּתְחִי-לִי אֲחֹתִי רַעְיָתִי יוֹנָתִי תַמָּתִי–שֶׁרֹּאשִׁי נִמְלָא-טָל, קְוֻצּוֹתַי רְסִיסֵי לָיְלָה.

עיין ערך אהבה - בשמת חזן

עיין ערך אהבה

בירושלים של שנות החמישים שלמה נוימן, מומיק, בנם של ניצולי שואה, מנסה לאלף את החיה הנאצית ולהביא מזור לכל הסובבים אותו.
בבגרותו הוא מבין שעליו לצאת למסע ל"ארץ שם" בעקבות הסופר היהודי- פולני ברונו שולץ.
שלמה מפרק ומרכיב את המציאות בדמיונו ונאבק לחפש פשר ומשמעות לחיים שלאחר השואה באופן שיאפשר לו אולי סוף סוף שיבה אל חייו הממשיים עם אשתו ובנו.

לשם ייחוד

לשם יחוד

נערה שהולכת לבדה במדבר, מה היא מחפשת? מים להרוות את צמאונה? ואולי היא בכלל מתאווה לצלול לבור עמוק כדי לעלות ממנו אחרת?ומי שמציל אותה משם: האם הוא מן המזיקים? האם יקיים את ההבטחה שתלויה בו? ואולי החיים ישאירו דווקא אותו בבור והיא תמשיך בנדודיה?
A wonderfully flat thing

A wonderfully flat thing

An adaptation of Mark Twain's short story "A Fable". An elderly Mark Twain is near despair with writer's block. He falls asleep.

His house Cat discovers a mirror that he has left uncovered, is amazed to see her reflection, and travels along a path to a clubhouse in the woods, where she reports on the "wonderfully flat thing" to her friends Donkey, Snake and Ostrich. Snake and Ostrich are intrigued, but Donkey does not believe it could be real. He goes to investigate for himself, and sees a donkey in the mirror…

בשמת חזן

Binding

Solo dance theater about love and desire, sacrifice and forgiveness. 

recipient of three 2010 New York Innovative Theater Awards: Outstanding Choreography, Outstanding Solo Performance, and Outstanding Performance Art Production.  

יום תבר המגל - בשמת חזן

יום תבר המגל

יום תבר מגל – רשומון במערכה אחת:

על ט"ו באב מספרים חז"ל כי היה גם "יום שפסקו מלכרות עצים למערכה". עם ירידת החום היו עצי המערכה, ששימשו להבערת האש על המזבח בבית המקדש, סופגים לחות ומתמלאים בתולעים. מדי שנה הזדרזו כורתי העצים להקדים ולכרות כמה שיותר גזעים לפני אמצע החודש. את העצים הכרותים היו מביאים לבית המקדש, וכורתי העצים היו יוצאים לחופשת קיץ. 

הפרוטוקולים

מחברות כתובות בכתב יד צפוף ומוקפד, אוגדנים וקלסרים עבי כרס שבהם מתויקים העתקי מכתבים על נייר משי דק – כתובים במכונת כתיבה וחתומים בחותמת בית הכנסת "בראשי" שבנחלאות, החל ממכתבים לבן גוריון ועד מכתבי ניחומים לחברי הקהילה,מילים שמספרות סיפור של אדם, בית כנסת וקהילה שהיתה ומנסה לשמור על עצמה. האם תצליח לשמר את אופיה?

 

על בטן מלאה

כמה זה כואב לך? כמה זה כואב להיות אשה? אבל כמה זה יפה? 

מלאות. שש נשים ועולמות קמים ונופלים להן בבטן.

הסיפור הנשי הודחק לחצר האחורית, הקול הנשי הושתק, הגוף הנשי נוצל, או הורחק ונחנק על אף שנשים הן רוב אוכלוסיית העולם. אנחנו מעלות לבמה ונותנות צבע צליל וצורה לסיפורן של הגיבורות האמיתיות שמנהלות וממשיכות את העולם ומגדירות אחרת מהו כח.